Jak stworzyć blog pod SEO, by był widoczny w sieci?

Spis Treści:

Pozycjonowanie jest jednym z najważniejszych zagadnień w marketingu. Proste zmiany, które zwiększają darmowy ruch na stronie, brzmią kusząco, jednak rzeczywistość jest odmienna. W artykule przeanalizujemy, co cechuje blog pod SEO i jak sprawić, by cieszył się popularnością.

Blog pod SEO – fundamenty

Algorytmy wyszukiwarek wciąż poddawane są korygowaniu, biorąc pod uwagę coraz większą ilość czynników rankingowych.

Oznacza to, że nikt nie zna przepisu na gwarantowany sukces. Wiemy jednak, jakie treści są przez wyszukiwarki pożądane – przede wszystkim przejrzyste i użyteczne. Dochodzimy więc do punktu, który jest fundamentem bloga pod SEO.

Wartościowe artykuły

Nie ma bloga bez artykułów – to jasne. Żeby strona była widoczna, musi coś wyświetlać. Google preferuje jedne treści bardziej, a drugie mniej. Musimy więc niejako „wstrzelić się” w jego wymagania. Jest to niezwykle proste, a zarazem bardzo trudne.

Proste, gdyż wiemy, czego algorytmy od nas oczekują.

Treści muszą zawierać dużą wartość merytoryczną, by były przydatne dla użytkowników.

W dodatku muszą być zrozumiałe i atrakcyjne, żeby odbiorcy w ogóle wyrazili chęć czytania. Zatem wszelkie działania SEO obracają się wokół maksymy „jakość broni się sama”.

Z drugiej strony pisanie artykułów pod SEO jest piekielnie trudne, gdyż wymaga czasochłonnej pracy i poszukiwania informacji. W dodatku konkurencja nieustannie walczy o to, by publikować jeszcze lepsze treści. To wszystko sprowadza się do „contentowej bitwy”, w której wygra ten, kto tworzy lepsze i liczniejsze artykuły blogowe. Jak się jednak okazuje, sama treść to nie wszystko.

Struktura bloga

Google promuje strony, które wczytują się szybko. Jest to ważna kwestia, która w istotnym stopniu decyduje o potencjalne pozycjonowania.

Drugi ważny czynnik to czas przebywania na stronie, który jest bezpośrednim wskaźnikiem zainteresowania użytkowników. Ciekawe blogi są promowane w większym stopniu, więc ponownie zahaczamy o jakość tekstów. Dobrze opracowane kategorie oraz tagi również dorzucają swoje dwa grosze, choć jest to szczególna zaleta w przypadku większych serwisów.

Podsumowując, struktura pod SEO powinna być przejrzysta, intuicyjna i posiadać sprecyzowane słowa kluczowe. Możemy spotkać się ze słusznymi stwierdzeniami, by na głównej stronie bloga pojawiał się wstęp do każdego z artykułów. Taka praktyka zwiększa objętość treści, a ponadto nie zapominajmy, że początek artykułu zawiera zwykle najwięcej fraz kluczowych. Negowane są z kolei wszelkie „rozwijania tekstów” z uwagi na brak indeksacji przez algorytmy.

Podsumowanie

  1. Blog pod SEO to przede wszystkim skupisko świetnych artykułów, a także przemyślana i wygodna budowa.
  2. Niemniej należy pamiętać, że pozycjonowanie obejmuje setki czynników, więc należy spojrzeć na to zagadnienie spod wielu kątów.
  3. W kwestii bloga słuszne wydaje się zalecenie samego Google’a – należy tworzyć profesjonalne treści, a wyszukiwarka z pewnością to wynagrodzi. Niestety nie ma żadnych dróg na skróty.

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5

Bartosz Ciesielski

Założyciel organizacji Content Writer, najbardziej rozpoznawalnej marki pisarskiej na świecie (wg portalu LinkedIn). Twórca globalnej platformy dla pisarzy – contentwriter.co. Jego publikacje przyciągają blisko pół miliona czytelników rocznie. Obecnie rozwija oddziały Content Writer w ponad 40 krajach, m.in. w USA, Hiszpanii i Japonii. Prywatnie kompozytor i pianista.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na blogu

15.10.2024 Korekta & Redakcja
14.10.2024 Korekta & Redakcja
11.10.2024 Pozycjonowanie
10.10.2024 Korekta & Redakcja
09.10.2024 Brak kategorii
08.10.2024 Marketing
07.10.2024 Korekta & Redakcja
04.10.2024 Korekta & Redakcja
03.10.2024 Porady & Ciekawostki

Profesjonalne teksty biznesowe

Darmowa wycena

Zbuduj karierę z Content Writer

Sprawdź oferty pracy

Praktyczny
kurs
copywritingu