Content Commerce – czym jest?

Spis Treści:

Świat się wciąż zmienia. Do skutecznego marketingu nie potrzeba już rozdawania atrakcyjnych ulotek, lecz prezentowania fachowych tekstów. Jak to jest możliwe? O łączeniu treści ze sprzedażą, czyli content commerce, piszemy w niniejszym artykule.

Content Commerce – czym jest?

„Sprzedaż za pomocą zawartości strony” – tak w wolnym tłumaczeniu moglibyśmy przedstawić definicję content commerce.

Nazwa zrodziła się z rynkowej potrzeby, uświadamiając jak dużą rolę odgrywają merytoryczne treści w obecnym podejściu marketingowym. Do najważniejszych korzyści zaliczamy:

  • Wsparcie procesu pozycjonowania, a tym samym zwiększenie widoczności firmy;
  • Generowanie ruchu organicznego na stronie;
  • Kreowanie wizerunku eksperckiego oraz świadomości marki;
  • Poprawa konwersji, w tym efektywności sprzedaży.

Obserwując TOP10 wyników Google łatwo zauważyć, że idea content commerce przesiąknęła niemal wszystkie większe przedsiębiorstwa. Jak jednak sprawić, by podjęte działania okazały się skuteczne?

Co wpływa na skuteczny content commerce?

O rezultatach decyduje szereg czynników, z czego my wymienimy te najbardziej fundamentalne.

Indywidualne podejście

Każda firma cechuje się własną grupą docelową o określonej specyfice. Wpływa ona na formułowanie komunikatów sprzedażowych – należy tak dobrać treść, aby „wstrzelić się” w oczekiwania i potrzeby odbiorców. Czynnik ten sprawia, że dobry copywriter nigdy nie bazuje na gotowych rozwiązaniach.

Język korzyści

Przedstawienie oferty w dobrym świetle jest niezmiernie ważnym elementem content commerce. Potencjalny klient powinien uzyskać przejrzystą informację, jaką wartość dodaną przyniesie mu transakcja. Brzmi banalnie, lecz prawidłowe zaprezentowanie korzyści stanowi najczęściej brakujące ogniwo w przekazach reklamowych.

Mierzenie sił na zamiary

Nie każdy rodzaj treści przyniesie jednakowe efekty. Wręcz przeciwnie – walka o sprzedaż i pozycjonowanie jest niezwykle wrażliwa na działania konkurencji. Jeśli firma posiada nikłe zasoby marketingowe, może warto postawić na artykuły wykorzystujące frazy kluczowe z długim ogonem? Jeśli zyskuje na popularności, może lepiej zainwestować w podstrony atakujące bardziej ogólne frazy? Strategii rozwoju contentu jest wiele, ale rzucanie się z motyką na słońce do nich nie należy – tworzenie treści jest czasochłonne i wieloetapowe, dlatego powinno się precyzyjnie dobrać działania do aktualnie posiadanych środków.

Podsumowanie

  • Wszystko wskazuje na to, że content commerce będzie panował na rynku przez kolejne lata.
  • Zarówno algorytmy Google, jak i konsumenci doceniają wartościowe treści, przynosząc firmom wiele korzyści biznesowych.
  • To sprawia, że merytoryczne teksty jeszcze długo pozostaną lukratywną inwestycją, która nie straci na swej sile, lecz będzie mierzyć się z rosnącą konkurencją.

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5

Bartosz Ciesielski

Doświadczony copywriter zgłębiający tajniki marketingu oraz pozycjonowania. W swoich artykułach nawiązuje do współczesnych osiągnięć psychologii oraz filozofii języka, tworząc przekrojowe treści. Jako członek zespołu Content Writer dba o rozwiązania technologiczne i organizacyjne, które zwiększają jakość wykonywanej pracy. Prywatnie czyta dużo książek, uczy się nowych języków oraz komponuje utwory na pianinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na blogu

26.05.2023 Korekta & Redakcja
25.05.2023 Marketing
24.05.2023 Porady & Ciekawostki
23.05.2023 Aktualności
22.05.2023 Korekta & Redakcja
20.05.2023 Porady & Ciekawostki
19.05.2023 Korekta & Redakcja
18.05.2023 Content Marketing
17.05.2023 Korekta & Redakcja

Profesjonalne teksty biznesowe

Darmowa wycena

Zbuduj karierę z Content Writer

Sprawdź oferty pracy

Praktyczny
kurs
copywritingu