Gdzie szukać copywritera, by zamówić teksty?

Spis Treści:

Potrzebujesz tekstów, ale nie wiesz gdzie szukać copywritera, aby skorzystać z profesjonalnych usług? Bez obaw, rozwiązań jest kilka. Omówimy je w poniższym tekście.

Po co szukać copywritera?

Treści są obecnie podstawowym narzędziem marketingowym. Umożliwiają elastyczne dopasowanie działań do potrzeb firmy, a zakres korzyści jest szeroki:

  • lepsze pozycjonowanie – Google wyświetla strony bogate w fachowe informacje, które są użyteczne dla użytkowników.
  • wzrost konwersji – klienci chętniej skorzystają z oferty, jeśli zostaną uprzednio zachęceni przez atrakcyjną treść.
  • budowa wizerunku – eksperckie teksty budują zaufanie oraz uznanie w oczach odbiorców, co przekłada się na większą liczbę zapytań ofertowych.

Pierwsza właściwość generuje ruch na stronie, druga go wykorzystuje, a trzecia umożliwia podniesienie cen. Taka biznesowa synergia dostatecznie pokazuje, jak ważnym aspektem są odpowiednie treści. Przejdźmy zatem do omówienia miejsc, w których można znaleźć skutecznego copywritera.

Gdzie znaleźć copywritera?

Wybory są trzy: strony internetowe, grupy na Facebooku oraz portale ogłoszeniowe. Każde rozwiązanie wiąże się z pewnymi zaletami oraz wadami.

Strony internetowe

Jest to zdecydowanie najrozsądniejszy wybór, jeśli zależy Ci na wysokiej jakości treści. Copywriterzy, którzy mają własne strony internetowe, są zwykle ugruntowani w tej branży, mają doświadczenie i doskonale wiedzą, jak sprzedawać słowem.

Ponadto możesz spodziewać się, że realizacja treści będzie dobrze zorganizowana. Stały kontakt czy sprawne wprowadzanie poprawek to nieocenione elementy współpracy z copywriterem.

Minusem jest natomiast cena – za jakość się płaci, dlatego profesjonalni pisarze nie zawsze są optymalnym rozwiązaniem dla firm z małym budżetem.

Grupy na Facebooku

Tutaj nawiązywanie współpracy wygląda zupełnie odwrotnie. Nie mamy do czynienia z wyselekcjonowanym copywriterem, lecz z kilkudziesięcioma pisarzami, którzy skontaktują się po umieszczeniu ogłoszenia.

Duża liczba osób sprawia, że można łatwo zamówić teksty na założonych warunkach finansowych, natomiast jakość wykonania stoi pod znakiem zapytania. W grupach na Facebooku przebywają zarówno wysokiej klasy copywriterzy, jak i studenci chcący sobie dorobić. W związku z tym wybór odpowiedniego kontrahenta zawsze będzie wiązał się z ryzykiem, choć niewykluczone jest również znalezienie dobrej okazji.

Portale ogłoszeniowe

Allegro czy OLX to kolejne miejsca, w których można znaleźć copywritera. Możemy uznać je jako etap pośredni między powyższymi rozwiązaniami.

Oferta jest zazwyczaj dobrze sprecyzowana, poparta przykładami tekstów oraz wyszczególnieniem mocnych stron. Z drugiej strony dobra prezentacja nie mówi nam wiele o kompetencjach pisarza – wciąż może nie mieć doświadczenia i zaplecza organizacyjnego, by zapewnić satysfakcjonującą współpracę.

Konkurencja na portalach ogłoszeniowych jest duża, więc wyborem wciąż rządzi czynnik losowy. Ponownie możemy trafić na kompletnych amatorów, jak i profesjonalnych copywriterów w przystępnej cenie.

Którego copywritera wybrać?

Wiesz już, gdzie szukać copywritera, natomiast wciąż pozostaje kwestia odpowiedniego wyboru. Odpowiedź jest krótka: to zależy.

Jeśli dysponujesz logicznym budżetem i chcesz, aby Twoja firma podpisywała się pod tekstami wysokiej jakości, szukaj copywriterów w Google.

Takie osoby mają wypracowany schemat działania, prowadzą merytorycznego bloga, a także testują działania SEO na własnej stronie. Ponadto dbają o własny wizerunek, a ich współpraca obejmuje duże firmy.

Jednakże jeśli chcesz ograniczyć wydatki i nie szczędzisz czasu na procesy rekrutacyjne, umieść wpis na Facebooku lub przeszukaj popularne portale ogłoszeniowe.

Otrzymasz wówczas wiele ofert, które będziesz mógł dostosować pod swoje możliwości finansowe.

Podsumowanie:

  • Słuszność każdego rozwiązania należy interpretować pod względem swoich potrzeb. Treści odgrywają dużą rolę wizerunkową, a dobry artykuł przyniesie więcej korzyści od dziesięciu nijakich. To sugeruje, że na tekstach nie powinno się oszczędzać.
  • Należy jednak mieć na uwadze, że dla początkujących przedsiębiorców ograniczenie wydatków jest słuszne, dopóki model biznesowy nie okaże się skalowalny.
  • Zatem odpowiedź na pytanie, gdzie najlepiej szukać copywritera, zależy wyłącznie od Twoich potrzeb i możliwości.

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5

Bartosz Ciesielski

Doświadczony copywriter zgłębiający tajniki marketingu oraz pozycjonowania. W swoich artykułach nawiązuje do współczesnych osiągnięć psychologii oraz filozofii języka, tworząc przekrojowe treści. Jako członek zespołu Content Writer dba o rozwiązania technologiczne i organizacyjne, które zwiększają jakość wykonywanej pracy. Prywatnie czyta dużo książek, uczy się nowych języków oraz komponuje utwory na pianinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Baza Wiedzy

Ostatnio na blogu

21.10.2021 Brak kategorii
20.10.2021 Copywriting
20.10.2021 Marketing
19.10.2021 Content Marketing
18.10.2021 Pozycjonowanie
15.10.2021 Marketing
14.10.2021 Marketing
13.10.2021 Marketing

Profesjonalne teksty biznesowe

Zamów treści

Zbuduj karierę z Content Writer

Sprawdź oferty pracy