Gotowy przepis na to, jak się przebić w wynikach wyszukiwania

Spis Treści:

Topowe pozycje w Google to niezwykle soczysta wisienka na torcie działań marketingowych. W poniższym tekście przeanalizujemy wszystkie niezbędne składniki do tego, by przebić się w wynikach wyszukiwania. Co zrobić, aby wyświetlać się wysoko w Google? Zapraszam do lektury!

Jak przebić się w wynikach wyszukiwania?

Aby przepis w pełni się udał, potrzebujemy następujących, docelowych składników:

  • Strona internetowa ze zminifikowanym kodem (im krótszy czas ładowania, tym lepiej)
  • Duża, dużaa ilość ciekawego contentu (najlepiej w formie regularnych publikacji)
  • Gromadzenie linków zewnętrznych (w formie artykułów sponsorowanych i stron zapleczowych)
  • Bieżące udoskonalanie strony pod potrzeby użytkowników (UX, w tym microcopy)

Dla podkreślenia smaku pomocne będzie regularne prowadzenie portali w social media (Facebook, Google Moja Firma) oraz odpowiadanie na dyskusje w komentarzach.

Pamiętaj, że nie liczy się wystrój Twojej kuchni, lecz składniki, które wrzucasz do gara – muszą być wysokiej jakości, a sam proces przygotowywania przepisu musi być przepełniony pasją i autentycznością. Stosowanie gotowych sztuczek i dróg na skróty nie sprawi, że końcowy efekt będzie lepszy. Wręcz przeciwnie, nic w gastronomii nie odzwierciedla zasad SEO lepiej od dojrzewającego sera czy też wina – im więcej cierpliwości, tym głębszy, bardziej wyrazisty smak.

Nie ma jednak bardziej szczegółowego przepisu na to, jak przebić się w wynikach wyszukiwania. Wiele zależy od Twojej branży, działań konkurencji, a także aktualnego popytu wśród klientów. Jedno jest pewne: pozycjonowanie jest długotrwałym procesem, który obejmuje wiele, częściowo nawet niepoznanych, czynników. Z tego względu należy wykonywać po prostu solidną pracę nad rozwojem strony – dostarczać ciekawe, przejrzyste teksty pod SEO, ułatwiać klientom nawigację po stronie, a także precyzyjnie formułować swoją ofertę.

Google kieruje się wygodą użytkowników oraz maksymalnym zaspokojeniem ich potrzeb.

Jeśli Twoja strona będzie wartościowa, wyszukiwarka nagrodzi to wysoką pozycją. W teorii nic prostszego, w praktyce czeka Cię wiele pracy oraz intelektualnego trudu, by sprostać wciąż rosnącym wymaganiom konsumentów.

Podsumowanie

  • Próżno szukać szczegółowych zasad i odpowiedzi na pytanie, by jak przebić się w wynikach wyszukiwania.
  • Odpowiednie działania zależą od Twoich obecnych zasobów oraz aktualnej sytuacji na rynku, niemniej zadbaj przede wszystkim o jakość – pod każdym możliwym względem.
  • Szybkie wczytywanie strony, wartościowy content, wygoda użytkowników – to podstawowe warunki, które możesz spełnić na wiele sposobów. Jednak każdy z nich będzie wymagał z Twojej strony wkładu, a nie szukania dróg na skróty.
  • Nic nie przychodzi za darmo, nawet wysokie pozycje w wyszukiwarce, ale jeśli już przyjdą – sam przyznasz, że warto było czekać na efekty!

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5

Bartosz Ciesielski

Założyciel organizacji Content Writer, najbardziej rozpoznawalnej marki pisarskiej na świecie (wg portalu LinkedIn). Twórca globalnej platformy dla pisarzy – contentwriter.co. Jego publikacje przyciągają blisko pół miliona czytelników rocznie. Obecnie rozwija oddziały Content Writer w ponad 40 krajach, m.in. w USA, Hiszpanii i Japonii. Prywatnie kompozytor i pianista.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na blogu

20.02.2024 Marketing
19.02.2024 Pozycjonowanie
16.02.2024 Porady & Ciekawostki
15.02.2024 Copywriting
14.02.2024 Korekta & Redakcja
13.02.2024 Porady & Ciekawostki
12.02.2024 Social Media
09.02.2024 Korekta & Redakcja
08.02.2024 Marketing

Profesjonalne teksty biznesowe

Darmowa wycena

Zbuduj karierę z Content Writer

Sprawdź oferty pracy

Praktyczny
kurs
copywritingu