Jak zwiększyć ruch na stronie? 5 sprawdzonych sposobów

Spis Treści:

Osiągnięcie sukcesu w Internecie nie jest zadaniem prostym, ale jak najbardziej możliwym. Kluczem do niego okazuje się profesjonalna, chętnie odwiedzana przez potencjalnych klientów firmowa strona. Dzięki niej zyskasz możliwość zaprezentowania swojej oferty większej liczbie osób i podniesienia przychodów ze sprzedaży. Tylko jak zwiększyć ruch na stronie? Sprawdź 5 skutecznych metod, które prezentujemy poniżej!

Dlaczego warto zwiększyć ruch na stronie?

Więcej osób na Twojej stronie internetowej to większa liczba potencjalnych klientów. Dbając o popularność swojej witryny w sieci, dotrzesz z ofertą do szerszego grona odbiorców.

Będzie to miało ogromny wpływ na Twoje wyniki sprzedażowe. Poza tym, zwiększając ruch na stronie, możesz liczyć na skuteczniejsze budowanie świadomości oraz pozytywnego wizerunku marki, co także przyspieszy rozwój Twojego biznesu.

Mówiąc krótko, im więcej osób odwiedzać będzie Twoją witrynę, tym bardziej wzrosną szanse na sukces i efektywną walkę z konkurencją. Warto więc uznać tę kwestię za priorytet – dzięki temu zaistniejesz w cyfrowym świecie.

Jak mierzyć ruch na stronie?

Zanim dowiesz się, jak zwiększyć ruch na stronie, powinieneś poznać metody jego mierzenia. My polecamy szczególnie dwa darmowe narzędzia:

 • Google Analytics, dzięki któremu sprawdzisz, ile osób odwiedziło (lub aktualnie odwiedza) Twoją witrynę, a także zyskasz wiele informacji na ich temat – od wieku i płci do preferowanych urządzeń czy przeglądarek internetowych;
 • Google Search Console, które pokaże Ci liczbę wejść na stronę z Google, a nawet dostarczy informacje dotyczące ogólnej liczby wyświetleń Twojej strony w wyszukiwarce czy stosunku liczby kliknięć do wyświetleń.

Oczywiście możesz także skorzystać z bardziej zaawansowanych, płatnych rozwiązań, które pomogą także w pozycjonowaniu witryny oraz innych działaniach promocyjnych. Do tych najbardziej cenionych przez specjalistów zaliczamy Ahrefs, Senuto oraz Semstorm.

Jak zwiększyć ruch na stronie?

Skoro wiesz już, dlaczego duża liczba odwiedzin witryny ma znaczenie i jak sprawdzić statystyki, pora odpowiedzieć na najważniejsze pytanie – jak zwiększyć ruch na stronie? Oto 5 niezawodnych sposobów, które przybliżą Cię do upragnionego sukcesu w cyfrowym świecie!

Pozycjonowanie

Postaw na SEO, czyli pozycjonowanie. Jest to proces, dzięki któremu Twoja witryna znajdzie się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania Google.

W efekcie stanie się lepiej widoczna w Internecie, a Ty zyskasz większe szanse na to, że potencjalni klienci w pierwszej kolejności odwiedzą ją, a nie strony konkurencji.

Jest to sposób sprawdzony i dający długofalowe efekty, który jednak wymaga cierpliwości, czasu oraz wielu rozmaitych działań. Jeżeli więc chcesz, aby Twoja strona znalazła się w TOP3 Google, skorzystaj z usług specjalistów SEO, którzy zadbają o optymalizację Twojej witryny, zbudują zaplecze linków i wykonają wiele innych prac, które wpłyną pozytywnie na ranking witryny.

Google Ads

O ile pozycjonowanie pozwala promować firmową stronę w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, o tyle Google Ads umożliwia wykorzystanie potencjału tych płatnych.

Znajdują się one na samej górze w wyszukiwarce, w związku z czym są doskonale widoczne dla użytkowników i zachęcają ich do kliknięcia w link do Twojej strony internetowej. Jest to znakomite rozwiązanie nie tylko do promocji na terenie całego kraju, lecz także dla biznesów działających lokalnie bądź sezonowo – dzięki niemu skuteczną walkę z konkurencją podjąć mogą nawet mniejsze firmy.

Warto pamiętać, że Google Ads to nie tylko kampanie w sieci wyszukiwania, ale również na popularnych portalach, takich jak YouTube czy Gmail, a także wielu innych witrynach partnerskich, które można liczyć w tysiącach. To niemal nieograniczone możliwości w zakresie docierania do różnych grup docelowych i oczywiście zwiększania ruchu na stronie.

Reklama w mediach społecznościowych

Social media to dzisiaj znakomite narzędzie do budowania zaangażowanej społeczności fanów marki oraz… generowania ruchu na stronie.

Niemal każdy popularny serwis (w tym Facebook, Twitter, Instagram czy LinkedIn) zapewnia spore możliwości firmom i reklamodawcom, oferując przydatne narzędzia do osiągania celów biznesowych. Kampanie promocyjne w social mediach są często tańsze od wspomnianego wyżej Google Ads, a mogą zapewnić równie spektakularne efekty i zachęcić tysiące potencjalnych klientów do odwiedzenia Twojej witryny.

Pamiętaj również, że sukces przyniesie Ci aktywność w mediach społecznościowych. Publikuj atrakcyjne dla użytkowników posty, odpowiadaj na komentarze klientów i organizuj akcje promocyjne, dzięki którym zbudujesz dużą społeczność fanów, a Twoja firmowa witryna zaliczy znaczny przypływ odwiedzających.

Content marketing

Jak zwiększyć ruch na stronie stosunkowo niewielkim kosztem? Inwestując w treści, które będą atrakcyjne dla użytkowników sieci.

Pozwolą Ci nie tylko zadbać o popularność witryny, lecz także:

 • skuteczniej promować produkty i usługi;
 • budować pozytywny wizerunek marki;
 • wyróżnić się na tle konkurencji;
 • zyskać status eksperta w danej dziedzinie
 • usprawnić proces pozycjonowania.

Polecamy szczególnie prowadzenie bogatego w merytoryczne wpisy bloga oraz zadbanie o jakościowe opisy produktów czy usług, a także treści na stronie głównej i innych podstronach. Dodatkowo możesz także postawić na artykuły sponsorowane i gościnne.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że dzięki profesjonalnemu contentowi zwiększysz ruch na stronie i osiągniesz wiele innych korzyści, postaw na usługi doświadczonych copywriterów.

Influencer marketing

Potęga influencerów, czyli osób znanych w świecie Internetu, została doceniona przez wiele firm. Współpracę z blogerami, vlogerami czy streamerami podejmują już nie tylko największe, ale również mniejsze przedsiębiorstwa z różnych branż. Nie ma w tym niczego dziwnego – dzięki influencerom możesz dotrzeć do tysięcy potencjalnych klientów i zachęcić ich do odwiedzenia strony lub zakupu produktu/usługi.

Z czego to wynika? Influencerzy są cenieni przez internautów (zwłaszcza tych młodszych) i mają wpływ na ich decyzje konsumenckie. Wykorzystując to, możesz sprawić, że liczba potencjalnych klientów na Twojej stronie wzrośnie zdecydowanie – i to w krótkim czasie!

Podsumowanie

 • Zwiększenie ruchu na stronie to klucz do sukcesu w Internecie – dzięki temu poprawisz wyniki sprzedażowe i zbudujesz świadomość marki.
 • Aby sprawdzać ruch na stronie, możesz korzystać z darmowych narzędzi Google – mowa o Analytics oraz Search Console.
 • Jak zwiększyć ruch na stronie? Poprzez skuteczne pozycjonowanie oraz kampanie Google Ads, które są cenione przez firmy na całym świecie.
 • Doskonałymi sposobami na zdobywanie nowych użytkowników są aktywność oraz kampanie reklamowe w mediach społecznościowych.
 • W zwiększeniu ruchu na stronie pomagają content oraz influencer marketing, dzięki którym będziesz mógł skutecznie rywalizować z konkurencją.

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5

Maciej Wiśniewski

Swoje pierwsze copywriterskie kroki stawiał jeszcze w czasach, kiedy od Google popularniejsza była w naszym kraju wyszukiwarka na Onecie. Obecnie nie potrafi przetrwać tygodnia urlopu bez dostępu do klawiatury i dokumentu tekstowego w Wordzie. Z pisania uczynił swój sposób na życie, a zdobytym doświadczeniem i lekkim piórem wspiera właścicieli firm na ich drodze do sukcesu. Maniak mocnej kawy, terminowości, dobrej organizacji pracy i pozytywnych relacji z klientem. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, gier i mopsów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na blogu

29.11.2023 Pozycjonowanie
28.11.2023 Copywriting
27.11.2023 Pozycjonowanie
24.11.2023 Korekta & Redakcja
24.11.2023 Marketing
23.11.2023 Content Marketing
22.11.2023 Marketing
21.11.2023 Marketing
20.11.2023 Pozycjonowanie

Profesjonalne teksty biznesowe

Darmowa wycena

Zbuduj karierę z Content Writer

Sprawdź oferty pracy

Praktyczny
kurs
copywritingu