Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro? 5 sprawdzonych metod

Spis Treści:

20 milionów klientów miesięcznie i 290 milionów ofert produktów¹ – to liczby, które najdobitniej potwierdzają dominację Allegro na polskim rynku e-commerce. Nic więc dziwnego, że tak wiele firm chce zaistnieć w serwisie, promując w nim swoje wyroby. Tylko jak robić to skutecznie i jak zwiększyć sprzedaż na Allegro, by uzyskiwać satysfakcjonujące przychody? Sposobów jest wiele, a my przedstawimy 5 najlepszych. Zapraszamy do lektury!

Sposoby na to, jak zwiększyć sprzedaż na Allegro

W jaki sposób wyróżnić się na tle konkurencji i zwiększyć konwersję na Allegro? Poniżej znajdziesz wskazówki, które Ci w tym pomogą.

Załóż konto firmowe i zyskaj status Super Sprzedawcy

Absolutną podstawą w celu zwiększenia sprzedaży na Allegro jest skonfigurowanie konta firmowego.

Wielu handlowców zapomina o wielu etapach tego procesu. O ile bowiem założenie konta w serwisie wymaga zaledwie kilku kliknięć, o tyle już jego skonfigurowanie i podjęcie odpowiednich wyborów staje się bardziej problematyczne.

Kluczową kwestią jest w tym wypadku wybór między kontem zwykłym a firmowym. To pierwsze jest dedykowane osobom prywatnym, drugie zaś przedsiębiorcom. Jeżeli masz firmę i chcesz osiągnąć sukces na Allegro, załóż konto firmowe. Powodów jest kilka:

 • poprawisz wizerunek wśród klientów, którzy bardziej ufają profesjonalnym sprzedawcom niż osobom prywatnym;
 • zyskasz możliwość skorzystania z zaawansowanych narzędzi do obsługi sprzedaży;
 • uzyskasz dostęp do bezpłatnych szkoleń organizowanych przez Allegro;
 • będziesz mógł zdobyć odznakę Super Sprzedawcy.

Najważniejszy jest ostatni podpunkt. Odznaka Super Sprzedawcy daje wiele korzyści – dzięki niej Twoje oferty znajdą się wyżej wynikach wyszukiwania, a także będziesz mieć możliwość dodawania większej liczby zdjęć do wystawianych ofert. To również potwierdzenie dla klientów, że jesteś uznanym użytkownikiem i warto Ci zaufać.

Aby zyskać status Super Sprzedawcy, należy spełnić kilka warunków, m.in. zdobyć co najmniej 100 ocen transakcji i utrzymywać zadowolenie klientów na poziomie 4,95 (średnia gwiazdek z ostatnich 30 dni).

Pamiętaj! Możesz w każdej chwili zamienić konto zwykłe na firmowe. Wystarczy przejść do zakładki „Dane konta”, a następnie wybrać opcję „Zmień na konto firmowe” i uzupełnić niezbędne dane.

Przygotuj atrakcyjne oferty

Tym, co przyciąga klientów, jest nie tylko wysokiej jakości produkt, ale również odpowiednio przygotowana oferta. Jeżeli chcesz sprzedawać więcej, musisz zadbać o jej najważniejsze elementy, czyli:

 • zwracający uwagę tytuł, który zawiera frazy kluczowe wpisywane w okno wyszukiwarki przez klientów i najistotniejsze szczegóły oferty, a przy tym posiada nie więcej niż 75 znaków (przykład: „Buty zimowe ocieplane czarne rozm. 45 sznurowane SKÓRA NATURALNA”);
 • wysokiej jakości zdjęcia, które umieścisz nie tylko w miniaturkach, ale i opisie aukcji – im będzie ich więcej i im lepiej zaprezentują Twój produkt, tym większa będzie szansa na udaną sprzedaż;
 • atrakcyjny opis aukcji, który będzie napisany językiem korzyści i zawierał CTA (wezwania do działania), a także zostanie podzielony na akapity oraz uzupełniony o listy zalet produktu czy elementy wyróżniające najważniejsze informacje (np. pogrubienia).

Szczególne znaczenie ma tu opis, który nie tylko pozwoli klientowi zapoznać się ze szczegółami oferty, ale również zachęci go do kliknięcia w przycisk „Kup Teraz”. Warto podzielić go na nagłówki, które ułatwią odbiorcy przyswojenie treści, oraz upiększyć dodatkowymi zdjęciami. Co więcej, wysokiej jakości opis powinien być wolny od wszelkiego rodzaju błędów i napisany „lekkim” językiem, a także posiadać odpowiednią długość – najlepiej do 2-3 tysięcy znaków ze spacjami (zbyt długi może zniechęcić do czytania).

Jeżeli masz problem z tworzeniem merytorycznych i perswazyjnych opisów oferty, postaw na usługi doświadczonego copywritera, który przygotuje dla Ciebie wysokiej jakości teksty.

Przyciągnij wzrok kupującego

Potencjalny klient w pierwszej kolejności zwróci uwagę nie na tytuł aukcji, ale na miniaturę.

To niewielkie zdjęcie produktu na białym tle, które odgrywa kluczową rolę w efektywnej sprzedaży na Allegro. Powinno przykuwać uwagę, wyróżniać się na tle konkurencji i zachęcać potencjalnego klienta do kliknięcia w odnośnik do oferty. Jeżeli chcesz wypaść na tym polu jak najlepiej, skorzystaj z usług profesjonalnego fotografa.

Pamiętaj również, by miniatura była zgodna z regulaminem serwisu – oprócz białego tła, powinna posiadać odpowiedni rozmiar, czyli 2560×2560 pikseli.

Skorzystaj z możliwości Allegro SMART

Bezpłatna dostawa, dłuższa gwarancja i liczne rabaty na produkty – wszystko to oferuje program Allegro SMART, dlatego korzysta z niego wielu kupujących. Aby taka etykieta figurowała przy Twoich aukcjach, musisz spełnić kilka warunków:

 • zyskać status Super Sprzedawcy albo posiadać wskaźnik poleceń na poziomie co najmniej 98%;
 • posiadać minimum 5 pozytywnych opinii w ciągu ostatniego roku;
 • uzupełnić warunki zwrotów na swoich aukcjach i metody dostawy, a także regulować na bieżąco niezbędne opłaty.

To bardzo niewiele, biorąc pod uwagę fakt, że program Allegro SMART stanowi jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie sprzedaży w serwisie Allegro.

Wykorzystaj kampanie reklamowe Allegro Ads

Allegro, poza statusem Super Sprzedawcy oraz programem SMART, daje kupującym wiele innych możliwości promowania swoich ofert. Tą najważniejszą jest Allegro Ads, czyli sposób na wyświetlanie ofert wyżej od innych użytkowników – wystarczy dokonać odpowiedniej opłaty (za kliknięcie) i cieszyć się większym zainteresowaniem aukcjami.

Możesz również zdecydować się na dodatkowo płatne umieszczenie swoich ofert w Strefie Okazji albo ich wyróżnianie i podświetlanie. To także pozwoli Ci zwiększyć sprzedaż.

Jeśli chcesz otrzymać profesjonalny content dostosowany ściśle do potrzeb Twojej firmy – zdaj się na nas. Jesteśmy zespołem doświadczonych copywriterów, który tworzy skuteczne treści marketingowe.

Skontaktuj się

Podsumowanie

 • Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro? Warto w pierwszej kolejności założyć konto firmowe i uzyskać status Super Sprzedawcy.
 • Jeżeli chcesz, aby Twoje oferty cieszyły się większym zainteresowaniem, zadbaj o wysokiej jakości zdjęcia, atrakcyjne opisy i przyciągające tytuły.
 • Wzrost zainteresowania ofertami można osiągnąć także dzięki profesjonalnym miniaturom, na które klienci zwracają uwagę w pierwszej kolejności.
 • Do zdobywania klientów wykorzystaj program Allegro SMART, dzięki któremu kupujący skorzystają z darmowej dostawy i atrakcyjnych rabatów.
 • Allegro daje duże możliwości reklamowe, np. w postaci Allegro Ads czy Strefy Okazji, z których powinien skorzystać każdy właściciel sklepu.

1 Poznajmy się [dostęp: 7.01.24].

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5

Maciej Wiśniewski

Swoje pierwsze copywriterskie kroki stawiał jeszcze w czasach, kiedy od Google popularniejsza była w naszym kraju wyszukiwarka na Onecie. Obecnie nie potrafi przetrwać tygodnia urlopu bez dostępu do klawiatury i dokumentu tekstowego w Wordzie. Z pisania uczynił swój sposób na życie, a zdobytym doświadczeniem i lekkim piórem wspiera właścicieli firm na ich drodze do sukcesu. Maniak mocnej kawy, terminowości, dobrej organizacji pracy i pozytywnych relacji z klientem. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, gier i mopsów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na blogu

22.02.2024 Social Media
21.02.2024 Korekta & Redakcja
20.02.2024 Marketing
19.02.2024 Pozycjonowanie
16.02.2024 Porady & Ciekawostki
15.02.2024 Copywriting
14.02.2024 Korekta & Redakcja
13.02.2024 Porady & Ciekawostki
12.02.2024 Social Media

Profesjonalne teksty biznesowe

Darmowa wycena

Zbuduj karierę z Content Writer

Sprawdź oferty pracy

Praktyczny
kurs
copywritingu