Jak tworzyć skuteczne opisy na Allegro?

Spis Treści:

Każdy użytkownik portali aukcyjnych chciałby sprzedawać szybko i sprawnie. By urzeczywistnić ten cel, kluczowa jest odpowiednia treść, z którą zapoznają się kupujący. Można śmiało powiedzieć, że jest to główne narzędzie, które przekonuje odbiorców do zakupu. Zatem sprawdźmy, jak tworzyć skuteczne opisy na Allegro. Na co zwrócić uwagę, by tekst rzeczywiście sprzedawał?

Opisy Allegro – najważniejsze cechy

Podstawowa zasada portali aukcyjnych brzmi, że użytkownicy mają jednakowe możliwości w kwestii sprzedaży. Jest to element zdrowej praktyki biznesowej, by klienci decydowali się na kupno wedle własnego uznania, a nie za sprawą przywilejów sprzedającego. Choć możemy natknąć się na sztuczne zwiększenie widoczności poprzez płatne promowanie i wyróżnienie oferty, możliwość atrakcyjnego zaprezentowania oferty przysługuje wszystkim sprzedawcom.

Warto zatem poznać zasady formułowania sprzedażowych treści, by zwiększyć skuteczność swoich aukcji. Przeanalizujmy, co cechuje skuteczne opisy na Allegro.

Kompletne informacje

Brzmi trywialnie, lecz zaskakująco często możemy spotkać się z aukcjami, gdzie produkt nie jest do końca sprecyzowany. Choć przy niedoborze informacji istnieje możliwość skontaktowania się ze sprzedającym za pomocą telefonu, większość osób opuszcza aukcje i udaje się do konkurencji.

Dlatego przede wszystkim zadbaj o to, by opis był użyteczny, gdyż jest to jego główne zadanie. Multum sloganów i tekstów marketingowych nie pomoże, gdy potencjalny klient nie dowie się wystarczająco dużo o oferowanym produkcie.

Język korzyści

Dobry opis różni się od złego tym, że przedstawia korzyści płynące z zakupu. Rzetelne informacje są bardzo ważne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by oddziaływać na wyobraźnię klienta, ułatwiając mu wybór. Dlatego formułując opisy na Allegro, stosuj język korzyści i odpowiadaj na pytania:

  • Co klient uzyska dzięki zakupowi?
  • W jakich sytuacjach produkt jest szczególnie korzystny?
  • Co wyróżnia ten produkt?
  • Dlaczego warto wybrać akurat tę ofertę?

Powyższe informacje umieść pod specyfikacją produktu. Bez względu na atrakcyjny tekst, klientów interesują głównie dane liczbowe czy konkretne właściwości, więc nie utrudniaj im zadania i umieść zachęcającą treść sprzedażową niżej. Siłą rzeczy, jest ona przeznaczona tylko dla zainteresowanych osób i nikt do tej pory nie wymyślił tak skutecznego tekstu, by to odmienić i pozyskiwać wszystkich użytkowników.

Formatowanie, CTA, poprawność językowa

Zwięzłe informacje wraz z perswazyjnym językiem korzyści to podstawy, które w głównej mierze determinują skuteczność opisów.

Nie zapominaj jednak o szczegółach, które dopełniają całość i zwiększają konwersję.

Formatowanie opisów na Allegro polega na wyodrębnieniu najważniejszych informacji za pomocą pogrubień i nagłówków. Pamiętaj, że tekst przeznaczasz dla licznego grona odbiorców, więc wszelkie kluczowe słowa muszą być „podane na tacy”. Podkreśl wszelkie atuty produktu, a także informacje, które mogą szczególnie zainteresować użytkownika.

CTA (Call To Action) to charakterystyczne apostrofy często spotykane na końcu opisu Allegro.

Przykład:

Często spotykane wezwania do akcji brzmią: „Nie czekaj!” „Kup teraz!” lub bardziej rozbudowanie „Kup już dziś i spraw niespodziankę najbliższym”.

Nie pomijaj tego elementu, gdyż może przyczynić się do częstszych transakcji – szczególnie, gdy CTA jest dopasowane do produktu.

Poprawność językowa to oczywista cecha opisów na Allegro, lecz nie mogliśmy jej pominąć. Musisz uzmysłowić sobie, że sposób Twojej wypowiedzi jest w Internecie jedyną wizytówką Twojej osobowości. Wszelkie błędy językowe od razu rzucają się w oczy i nie świadczą dobrze o sprzedającym (szczególnie, gdy sprzedajesz drogie, wykwintne rzeczy).

Podsumowanie

  1. Opisy na Allegro są połączeniem obiektywnych informacji oraz języka korzyści. Owe zabiegi nie gwarantują dużej sprzedaży, ale z pewnością maksymalizują szanse, gdyż nasilają potencjał biznesowy tekstów.
  2. Formatowanie, CTA i poprawność językowa to dodatkowe elementy, które zwiększą skuteczność opisu.
  3. Pamiętaj również o zdjęciu przyciągającym oko, gdyż jest to kolejny istotny czynnik sprzedaży.

Powyższe techniki będą skuteczne tylko w odniesieniu do dobrej oferty. Wszak nie ma żadnej tajemnicy w tym, że ludzie od tysiącleci starają się kupować dobre produkty, omijając te gorszej jakości.

Mamy nadzieję, że takim asortymentem dysponujesz i wiesz już, jak tworzyć skuteczne opisy na Allegro!

Skontaktuj się z nami, aby zamówić profesjonalne treści na Twoje aukcje. Nasi copywriterzy opracują atrakcyjne opisy na Allegro zoptymalizowane pod kątem Twoich klientów.

Darmowa wycena

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5

Bartosz Ciesielski

Założyciel organizacji Content Writer, najbardziej rozpoznawalnej marki pisarskiej na świecie (wg portalu LinkedIn). Twórca globalnej platformy dla pisarzy – contentwriter.co. Jego publikacje przyciągają blisko pół miliona czytelników rocznie. Obecnie rozwija oddziały Content Writer w ponad 40 krajach, m.in. w USA, Hiszpanii i Japonii. Prywatnie kompozytor i pianista.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na blogu

15.06.2024 Korekta & Redakcja
14.06.2024 Porady & Ciekawostki
13.06.2024 Marketing
12.06.2024 Porady & Ciekawostki
11.06.2024 Marketing
10.06.2024 Porady & Ciekawostki
07.06.2024 Korekta & Redakcja
06.06.2024 Copywriting
05.06.2024 Marketing

Profesjonalne teksty biznesowe

Darmowa wycena

Zbuduj karierę z Content Writer

Sprawdź oferty pracy

Praktyczny
kurs
copywritingu