5 najpopularniejszych programów do mailingu

Spis Treści:

E-mail wciąż pozostaje główną metodą biznesowej komunikacji – warto więc poznać narzędzia, które wykorzystują jego potencjał. Wysyłka newslettera, budowa bazy kontaktów czy zautomatyzowane odpowiedzi to tylko część możliwości, jakie dają programy do mailingu. Omówmy zatem najważniejsze z nich.

Programy do newslettera – TOP 5

Poniżej przedstawiamy darmowe programy do wysyłki mailingu, które możesz wykorzystać w tworzeniu własnego newslettera.

MailerLite

Zgodnie z nazwą MailerLite jest prostym oprogramowaniem do mailingu, które mimo tego obfituje w wiele możliwości. Oprócz zbiorczego wysyłania wiadomości program umożliwia profilowanie użytkowników, konfigurację pop-upów oraz tworzenie złożonych automatyzacji. Software jest przejrzysty i przyjemny w obsłudze, przez co stanowi dobry wybór na początek.

Wersja darmowa: do 1000 użytkowników lub 12000 maili miesięcznie.

Link: https://www.mailerlite.com/

GetResponse

GetResponse jest polskim programem do mailingu, który nie odbiega funkcjonalnościami od bardziej popularnego MailerLite. Tutaj również mamy rozwiązania z zakresu marketing automation, a także możliwość tworzenia pop-upów oraz landing page.

Wersja darmowa: do 500 użytkowników lub 2500 maili miesięcznie.

Link: https://www.getresponse.pl/

MailChimp

MailChimp jest najbardziej rozbudowanym narzędziem do newslettera, który zapewnia ponad 300 integracji z innymi aplikacjami. Dynamiczny content, testy A/B oraz zaawansowana segmentacja użytkowników niesie ze sobą wiele możliwości automatyzacji, choć nadmiar funkcji może być przytłaczający dla firm, które potrzebują jedynie prostej konfiguracji.

Wersja darmowa: jedna grupa użytkowników lub 1000 maili miesięcznie.

Link: https://mailchimp.com/

Brevo

Brevo to kolejny prosty program do mailingu, który oferuje dodatkową możliwość SMS marketingu, chatbotów oraz innych form komunikacji z klientem. Ciekawa propozycja dla firm, które stawiają na omnichannel marketing, traktując e-mail tylko jako jeden z kanałów dotarcia do odbiorców.

Wersja darmowa: 15,000 maili miesięcznie.

Link: https://www.brevo.com/

Omnisend

Omnisend jest kolejną alternatywą, która poza prostym wysyłaniem e-maili zapewnia funkcjonalności, jakimi są powiadomienia SMS oraz Web Push. Program również jest nastawiony na przejrzystą, podstawową konfigurację mailingu.

Wersja darmowa: do 250 użytkowników lub 500 maili miesięcznie.

Link: https://www.omnisend.com/

Podsumowanie

  • E-maile stanowią podstawową formę kontaktu z klientami lub użytkownikami.
  • Rynek oferuje wiele programów do newslettera, z których większość zapewnia podstawowe funkcje za darmo.
  • Z tego powodu warto przetestować chociaż kilka rozwiązań i wybrać takie, które będzie dostosowane do potrzeb firmy oraz skali jej działalności.

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5

Bartosz Ciesielski

Założyciel organizacji Content Writer, najbardziej rozpoznawalnej marki pisarskiej na świecie (wg portalu LinkedIn). Twórca globalnej platformy dla pisarzy – contentwriter.co. Jego publikacje przyciągają blisko pół miliona czytelników rocznie. Obecnie rozwija oddziały Content Writer w ponad 40 krajach, m.in. w USA, Hiszpanii i Japonii. Prywatnie kompozytor i pianista.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na blogu

22.02.2024 Social Media
21.02.2024 Korekta & Redakcja
20.02.2024 Marketing
19.02.2024 Pozycjonowanie
16.02.2024 Porady & Ciekawostki
15.02.2024 Copywriting
14.02.2024 Korekta & Redakcja
13.02.2024 Porady & Ciekawostki
12.02.2024 Social Media

Profesjonalne teksty biznesowe

Darmowa wycena

Zbuduj karierę z Content Writer

Sprawdź oferty pracy

Praktyczny
kurs
copywritingu