Przydatne wtyczki do Chrome – dla copywriterów i nie tylko!

Spis Treści:

Niewielkie usprawnienia pracy w końcowym rozrachunku prowadzą do znacznej oszczędności czasu. Dostępne wtyczki do przeglądarki Google Chrome to często tzw. game changery w pracy copywritera, a nawet zwykłego użytkownika sieci! Odkryj narzędzia, które ułatwią pisanie, poprawią gramatykę i pomogą w zarządzaniu czasem. Proponowane rozwiązania są równoznaczne ze zmaksymalizowaną produktywnością w pracy. Poznaj przydatne wtyczki do Chrome!

Czym są wtyczki do Chrome?

Wtyczki do Google Chrome to rozszerzenia wzbogacające wykorzystywaną przeglądarkę o dodatkowe funkcje.

Zainstalowane moduły mogą pomóc m.in. w blokowaniu reklam, zarządzaniu hasłami, automatycznym uzupełnianiu formularzy, tłumaczeniu stron internetowych, pobieraniu plików i przetwarzaniu zdjęć. Zadaniem znacznej części wtyczek do Chrome jest zwiększenie produktywności w czasie pracy. Pluginy pozwalają spersonalizować osobiste doświadczenie przeglądania i dostosować przeglądarkę do indywidualnych preferencji.

Wtyczki do Chrome mogą stanowić doskonałe usprawnienie pracy copywritera. Zainstalowane komponenty doprowadzają do automatyzacji poszczególnych etapów tworzenia treści, takich jak sprawdzanie pisowni, analiza słów kluczowych i optymalizacja pod kątem SEO. Najpopularniejszymi wtyczkami do Chrome wśród copywriterów są:

Keywords everywhere

Wtyczka Keywords everywhere pozwala na analizę frazy wprowadzonej w wyszukiwarkę.

Po prawej stronie Twoim oczom ukaże się trend danego wyszukiwania, informujący o aktualnej (i przeszłej) popularności hasła. Niżej zauważysz frazy kluczowe powiązane z wyszukiwanym hasłem, a także wyniki zyskujące na popularności. Keywords everywhere umożliwia wyeksportowanie wszystkich danych do pojedynczego pliku XLS. Dlaczego wtyczka jest istotna? Ponieważ słowa kluczowe są stałym elementem pracy copywritera i specjalisty od pozycjonowania stron internetowych.

SEOquake

Jedna z najpopularniejszych wtyczek wśród specjalistów od pozycjonowania witryn, czyli SEOquake. Moduł dostarcza użytkownikowi szereg informacji, umożliwiając tym samym przeprowadzenie podstawowego audytu SEO. Analiza strony WWW ocenia dostosowanie witryny do wytycznych wskazanych przez wyszukiwarkę. SEOQuake analizuje zagęszczenie słów kluczowych, a także indeksowane podstrony w Google.

LanguageTool

LanguageTool jest wtyczką czuwającą nad poprawną polszczyzną Twoich tekstów.

Plugin analizuje wprowadzony tekst i wykrywa ewentualne nieścisłości językowe. Angielską alternatywą jest wtyczka Grammarly popularna wśród twórców treści. Warto jednak pamiętać, że narzędzie jest niedoskonałe i choć stosunkowo dobrze radzi sobie z oczywistymi błędami, wielu z nich jednak nie odnotowuje.

Session Buddy

Praca copywritera jest nieodłącznie powiązana z dziesiątkami otwartych kart w przeglądarce. Wyłącznie komputera bądź nagła awaria sprzętu często jest równoznaczna z zamknięciem stron pomocnych w pracy. Wtyczka Session Buddy pozwala na zapisanie sesji przeglądarki. Dzięki temu za pomocną pojedynczego kliknięcia możesz przywrócić wszystkie karty i kontynuować tworzenie treści.

OneTab

OneTab jest wtyczką usprawniającą zarówno produktywność, jak i komfort korzystania z komputera! Zainstalowany moduł odciążą pamięć RAM wykorzystywaną przez dziesiątki otwartych witryn. Rozszerzenie pozwala za pomocą pojedynczego kliknięcia zapisać wszystkie strony jako lista. W późniejszym etapie możesz swobodnie zarządzać linkami i usuwać poszczególne pozycje.

GoFullPage

Wtyczka GoFullPage umożliwia przechwycenie zrzutu ekranu całej witryny jednym kliknięciem.

Zlecenia dla copywriterów często wymagają dołączenia określonej fotografii bądź zrzutu ekranu obrazującego treści pisaną. Korzystając z wtyczki, możesz następnie zapisać go w formacie PNG, JPG bądź PDF. Copywriterzy często wykorzystują informacje z przechwyconych stron w formie inspiracji. Zrzuty ekranu pozwalają na praktyczne zapisanie źródeł pomocnych w tworzeniu tekstów.

Zwiększ swoją produktywność

Chrome Web Store wypełniony jest wtyczkami, których zadaniem jest zwiększenie produktywności w trakcie pracy. Proponowane moduły przeznaczone są dla osób, którym zależy na skutecznym zarządzaniu czasem i usprawnieniu codziennej wydajności.

Wtyczki do Chrome zwiększające produktywność to m.in.:

  • BlockSite. Rozszerzenie blokujące poszczególne strony internetowe (np. media społecznościowe).
  • Toggl Track. Moduł pozwalający śledzić czas wykonywanych zadań.
  • StayFocusd. Wtyczka pozwalająca kontrolować czas spędzany na witrynach pochłaniających Twój czas. Dodatkową funkcją jest możliwość zablokowania wskazanych stron, a nawet określonej zawartości (filmów, obrazów, formularzy itp.).

Podsumowanie

  • Wtyczki do Google Chrome to rozszerzenia wzbogacające wykorzystywaną przeglądarkę o dodatkowe funkcje.
  • Wtyczka Keywords everywhere pozwala na analizę frazy wprowadzonej w wyszukiwarkę.
  • SEOquake dostarcza użytkownikowi szeregu informacji, umożliwiając przeprowadzenie podstawowego audytu SEO.
  • LanguageTool analizuje wprowadzony tekst i wykrywa ewentualne nieścisłości językowe.
  • Najpopularniejsze wtyczki zwiększające produktywność to BlockSite, Toggl Track i StayFocusd.

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5

Jakub Redo

Student psychologii zdrowia z kilkuletnim doświadczeniem w tworzeniu treści. Dobrze się odnajduje w artykułach blogowych, opisach produktów i tekstach nastawionych pod pozycjonowanie. Każdego zlecenia podejmuje się z chęcią odkrycia czegoś nowego i poszerzenia swoich horyzontów myślowych. Prywatnie miłośnik gotowania i treningu siłowego. Pozostaje stale otwarty na nowe doznania – kulinarne i sportowe! Zapalony czytelnik książek psychologicznych i treści związanych z rozwojem osobistym. W pracy korzysta z narzędzi analitycznych, dzięki czemu każdy tekst doprowadza do perfekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na blogu

17.05.2024 Marketing
16.05.2024 Content Marketing
15.05.2024 Korekta & Redakcja
14.05.2024 Porady & Ciekawostki
13.05.2024 Marketing
10.05.2024 Marketing
09.05.2024 Marketing
08.05.2024 Porady & Ciekawostki
07.05.2024 Porady & Ciekawostki

Profesjonalne teksty biznesowe

Darmowa wycena

Zbuduj karierę z Content Writer

Sprawdź oferty pracy

Praktyczny
kurs
copywritingu