Quality content – czym jest i dlaczego zwiększy Twoją sprzedaż?

Spis Treści:

Wiele się mówi o dobrym copywritingu, lecz co jest jego wytworem? Quality content! To właśnie dzięki niemu zbudujesz wizerunek, poprawisz pozycjonowanie i nasilisz sprzedaż. Z tego względu dzisiaj przyjrzymy się temu zagadnieniu.

Czym jest quality content?

Dla niewtajemniczonych osób dosłowne tłumaczenie nie mówi zbyt wiele. Quality jest oczywiście przymiotnikiem oznaczającym „jakościowy”, natomiast content odnosi się do wszystkich treści, jakie publikuje firma (opisy produktówartykuły blogoweteksty na stronie internetowej).

Zatem w nieco głębszej interpretacji quality content oznacza profesjonalną treść, która jest wartościowa dla potencjalnych klientów.

To ona właśnie sprawia, że copywriting wpływa korzystnie na biznes, sprzedając słowami!

Należy jednak pamiętać, że nie każdy komunikat marketingowy jest wysokiej jakości. Aby treść była solidna, a tym samym skuteczna, musi spełnić szereg warunków.

Quality content – podstawowe cechy

Nie ulega wątpliwości, że content writing jest potężną bronią marketingową, ale wpierw trzeba z niej umiejętnie strzelać. Dlatego przed publikacją treści upewnij się, że treść spełnia poniższe cechy.

Charakter dostosowany do grupy odbiorców

Jakość jest pojęciem względnym, ponieważ perfekcyjny tekst może się diametralnie różnić w zależności od tego, kto go czyta. Jeśli docelową grupą czytelników są kancelarie prawne, język powinien być bardziej formalny w porównaniu do dziecięcego sklepu odzieżowego.

Im liczniejsza grupa odbiorców, tym prostsze komunikaty należy formułować.

Duże znaczenie ma również branża oraz cena oferty. W B2C można śmielej używać afektacyjnych treści, które odnoszą się do emocji i wyobraźni. Z kolei rynek B2B rządzi się argumentami i chłodną logiką – oczywiście w uogólnieniu.

Dostępność i znajomość produktów/usług również rodzi wiele różnic. O ile w przypadku salonu fryzjerskiego należy zadbać o rozpoznawalność marki, tak w reklamowaniu systemów CRM trzeba wpierw wytworzyć potrzebę w potencjalnej klienteli.

Tematyczne informacje w unikalnej formie

Niezmiernie ważną rzeczą jest przekaz branżowych informacji, który kreuje ekspercki wizerunek firmy. Ważne, aby content był specjalistyczny, a zarazem przejrzysty dla „uśrednionego” czytelnika. Niesienie wartościowych i przydatnych informacji jest absolutną podstawą korzyści marketingowych, jednakże nie ma dróg na skróty w osiągnięciu tego celu.

Właśnie ten punkt w głównej mierze sprawia, że content writing cechuje się dużym rozstrzałem jakości. Jedynie solidny research jest gwarantem merytorycznego tekstu, pod którym z dumą podpisze się Twoja firma.

Ważne, aby content był specjalistyczny, a zarazem przejrzysty dla „uśrednionego” czytelnika.

Struktura zgodna z wytycznymi pozycjonowania

Obecnie miejscem docelowym niemal wszystkich tekstów jest Internet. Z tego względu quality content musi zadbać o należytą widoczność, żeby gromadzić czytelników, a następnie zamieniać ich w klientów.

Z tego względu charakter i informacje zawarte w treści nie są wystarczające. Konieczna jest odpowiednia budowa pod SEO, do której zaliczamy:

Czy należy pamiętać o czymś jeszcze? Tak – o dziesiątkach innych czynników, które definiują ostateczne efekty copywritingu.

Są to między innymi działania konkurencji, własne zasoby marketingowe czy dobór słów kluczowych. Nikt nie mówił, że jest to łatwe i proste – bo gdyby tak było, quality content nie należałby do rzadkości.

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5

Bartosz Ciesielski

Doświadczony copywriter zgłębiający tajniki marketingu oraz pozycjonowania. W swoich artykułach nawiązuje do współczesnych osiągnięć psychologii oraz filozofii języka, tworząc przekrojowe treści. Jako członek zespołu Content Writer dba o rozwiązania technologiczne i organizacyjne, które zwiększają jakość wykonywanej pracy. Prywatnie czyta dużo książek, uczy się nowych języków oraz komponuje utwory na pianinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Baza Wiedzy

Ostatnio na blogu

21.09.2021 Content Marketing
20.09.2021 Copywriting
15.09.2021 Pozycjonowanie
14.09.2021 Marketing
13.09.2021 Marketing
10.09.2021 E-commerce
09.09.2021 Marketing
08.09.2021 Marketing

Profesjonalne teksty biznesowe

Zamów treści

Zbuduj karierę z Content Writer

Sprawdź oferty pracy