Jaka jest rola copywritera w świecie e-marketingu?

Spis Treści:

O tym, czy osiągniesz sukces w cyfrowym świecie, decyduje nie tylko jakość Twojej oferty, lecz także wiele innych czynników. Jednym z tych najważniejszych są treści, jakie kierujesz do odbiorców swojej marki i którymi „karmisz” roboty Google. Za ich stworzenie odpowiada copywriter, bez którego wypłynięcie na szerokie wody Internetu może być niemożliwe. Dlaczego jego pomoc jest nieodzowna? Jaka jest rola copywritera w e-marketingu? Sprawdźmy!

Copywriter, czyli twórca jakościowego contentu

Copywriter to, mówiąc bardzo ogólnie, osoba odpowiedzialna za tworzenie treści trafiających do Internetu.

Jego zadaniem jest tworzenie różnego rodzaju contentu – począwszy od opisów produktów i usług, przez artykuły blogowe i sponsorowane, a skończywszy na wpisach w mediach społecznościowych. Łącząc językową lekkość i umiejętność sprawnego przelewania myśli na papier z wiedzą z zakresu e-marketingu, jest w stanie dostarczyć Ci jakościowe treści, które napędzą Twój biznes. Dlaczego to tak istotne?

Internet zalewany jest milionami artykułów czy opisów, wśród których znaleźć można zarówno te słabe, jak i jakościowe. Pierwsze, których jest zdecydowanie więcej, zaśmiecają cyfrowy świat, czyniąc go mniej atrakcyjnym dla odbiorców, w tym Twoich potencjalnych klientów.

Drugie natomiast, stanowiące atut najlepszych i najbardziej wiarygodnych firm, wzbogacają strony internetowej oraz portale społecznościowe, czyniąc je przydatnymi dla użytkowników. O Twoim sukcesie zadecyduje to, czy postawisz na jakościowy content – tylko on pozwoli Ci wyróżnić się na tle konkurencji i zyskać korzyści na wielu płaszczyznach.

Jeżeli chcesz osiągnąć cel, skorzystaj ze wsparcia specjalisty. Podstawową rolą copywritera jest bowiem dostarczanie wysokiej jakości treści, czyli takich, które:

 • są perfekcyjne pod kątem językowym, stylistycznym, ortograficznym czy interpunkcyjnym;
 • czyta się łatwo i przyjemnie;
 • dostarczają odbiorcy konkretną, wartościową wiedzę i są dla niego przydatne;
 • odpowiadają na pytania użytkowników Internetu;
 • są unikalne i dostosowane do konkretnej grupy odbiorców;
 • nienachlanie, z wyczuciem promują produkty, usługi i marki;
 • zachęcają internautów do podejmowania konkretnych działań (np. zakupu produktu);
 • są zoptymalizowane pod kątem pozycjonowania.

Inwestując w wartościową treść dostarczaną przez najlepszych copywriterów, wyróżnisz siebie i swój biznes na tle innych. Będziesz w stanie przyciągać uwagę klientów, dotrzesz do nich szybciej niż konkurencja i skuteczniej wypromujesz swoją ofertę. Mówiąc krótko – zyskasz większe szanse na sukces w cyfrowym świecie.

Rola copywritera – od budowania marki do generowania zysków

Rola copywritera nie ogranicza się jednak wyłącznie do tworzenia treści. Doświadczony specjalista powinien również być ekspertem w dziedzinie content marketingu, który potrafi dopasować swoje artykuły czy opisy do potrzeb konkretnej grupy docelowej, a także wie, w jaki sposób je dystrybuować. Jest w stanie wybrać odpowiednie kanały, jakimi jego treści dotrą do odbiorców, a także analizować wyniki osiągane przez teksty i odpowiednio je optymalizować.

Wszystko to sprawia, że rolą copywritera i tworzonych przez niego treści jest również:

 • budowanie marki – jakościowy content pozwala wypromować biznes niezależnie od branży oraz kreować pozytywny wizerunek firmy wśród klientów;
 • generowanie zysków – wartościowe treści budzą zainteresowanie, przyciągają klientów i, przede wszystkim, „sprzedają”, umożliwiając firmom zwiększanie przychodów;
 • wspieranie procesu pozycjonowania – prawidłowo przygotowany content jest zoptymalizowany pod kątem SEO, dzięki czemu firmowa strona internetowa ma większe szanse na pozycje w TOP3 w Google.

Profesjonalny copywriter zapewni Ci więc wsparcie na wielu polach. Wypromuje blog, pomoże w zbudowaniu zaangażowanej społeczności na Facebooku, zwiększy zainteresowanie produktami w sklepie internetowym, wymyśli slogan firmy, a nawet stworzy skuteczny e-book sprzedażowy lub newsletter, który wykorzystasz w kampanii mailingowej.

Pamiętaj jednak, że copywriterzy są różni. Mają odmienne doświadczenie, umiejętności i specjalizacje. Musisz więc wybrać takiego twórcę, który ma na swoim koncie wiele udanych realizacji, bogate portfolio oraz odkrył tajniki e-marketingu.

Jeżeli chcesz zamówić treści, które zbudują Twoją markę i pozwolą Ci zaistnieć w Internecie, skorzystaj ze wsparcia copywriterów z Content Writer.

Skontaktuj się

Podsumowanie

 • Copywriter to specjalista odpowiedzialny za treści trafiające do Internetu.
 • Podstawową rolą copywritera jest tworzenie wysokiej jakości contentu, który pomoże Ci wyróżnić markę na tle innych i pozyskać klientów.
 • Profesjonalny copywriter buduje pozytywny wizerunek firm, umożliwia generowanie większych zysków i wspiera proces pozycjonowania.
 • Rola copywritera nie ogranicza się do pisania – jest on również odpowiedzialny za dystrybucję treści oraz analizowanie efektów, jakie dają.
 • Chcąc znaleźć profesjonalnego copywritera, sprawdź jego portfolio i dowiedz się, czy tworzone przez niego treści osiągają dobre wyniki.

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5

Maciej Wiśniewski

Swoje pierwsze copywriterskie kroki stawiał jeszcze w czasach, kiedy od Google popularniejsza była w naszym kraju wyszukiwarka na Onecie. Obecnie nie potrafi przetrwać tygodnia urlopu bez dostępu do klawiatury i dokumentu tekstowego w Wordzie. Z pisania uczynił swój sposób na życie, a zdobytym doświadczeniem i lekkim piórem wspiera właścicieli firm na ich drodze do sukcesu. Maniak mocnej kawy, terminowości, dobrej organizacji pracy i pozytywnych relacji z klientem. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, gier i mopsów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na blogu

20.02.2024 Marketing
19.02.2024 Pozycjonowanie
16.02.2024 Porady & Ciekawostki
15.02.2024 Copywriting
14.02.2024 Korekta & Redakcja
13.02.2024 Porady & Ciekawostki
12.02.2024 Social Media
09.02.2024 Korekta & Redakcja
08.02.2024 Marketing

Profesjonalne teksty biznesowe

Darmowa wycena

Zbuduj karierę z Content Writer

Sprawdź oferty pracy

Praktyczny
kurs
copywritingu