Darmowe programy graficzne online

Spis Treści:

Content marketing i niemal cały Internet dąży do możliwie największego skupienia uwagi odbiorców. Treści pisane nie są obecnie tak chętnie przyswajane przez internautów. Dany fenomen wyjaśnia wzrost popularności Instagrama – portalu opartego wyłącznie na fotografiach, infografikach, a ostatnio również krótkich formach wideo. Twórcy treści również korzystają z obrazków zwiększających atrakcyjność tekstu. Poznaj darmowe programy graficzne online, w których stworzysz grafiki do swoich artykułów!

Czym są darmowe programy graficzne?

Darmowe programy graficzne to strony dostępne dla każdego zarejestrowanego użytkownika, umożliwiające tworzenie grafik zwiększających atrakcyjność treści pisanych.

Uzyskane obrazy możesz wykorzystać na potrzeby social mediów, banerów reklamowych bądź newsletterów. Z pomocą proponowanych narzędzi stworzysz grafiki, które na dłużej zatrzymają odbiorcę i potencjalnego klienta.

Najpopularniejsze darmowe programy graficzne online to:

Canva

Canva jest obecnie najpopularniejszym darmowym programem do tworzenia grafiki online. Największą zaletą założonego w roku 2012 portalu jest intuicyjność. Dzięki temu z projektowaniem grafik poradzą sobie nawet osoby z zerowym doświadczeniem.

Canva jest obecnie dostępna w trzech planach:

 • Canva za darmo;
 • Canva Pro – 49,99 zł/miesiąc;
 • Canva dla zespołów – 58,99 zł/miesiąc.

Nawet darmowa wersja portalu daje spore możliwości w tworzeniu treści graficznych. Do wyboru użytkownika pozostają setki szablonów. Z ich pomocą stworzysz grafiki dopasowane pod kątem rozmiaru do mediów społecznościowych (m.in. Instagrama, Facebooka czy Twittera), broszury i obrazy urozmaicające newsletter. Możesz się również zdecydować na gabaryty dopasowane do indywidualnych preferencji.

Projekt w Canvie utworzysz poprzez wybór prostokąta w lewym górnym rogu ekranu z napisem „Utwórz projekt”. Po lewej stronie obszaru roboczego umieszczona została pełna lista narzędzi. Z jej pomocą możesz dobrać szablon dopasowany do tematyki posta bądź artykułu, który zamierzasz umieścić na stronie. Utworzoną grafikę możesz wzbogacić o dodatkowe elementy, które również znajdziesz w liście narzędzi po lewej stronie ekranu.

VistaCreate

Darmowym programem graficznym online jest również VistaCreate. Z jego pomocą utworzysz wysokiej jakości obrazy zapisane w formacie PNG, GIF bądź JPG. Vista Create, tak samo jak opisana wcześniej Canva, jest portalem opartym na szablonach. Z tego względu poradzą sobie z nim nawet początkujący.

Omawiany program graficzny koncentruje się na infografikach umieszczanych w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook, Twitter itd.). Mimo to z pomocą portalu stworzysz również materiały promocyjne zwiększające atrakcyjność napisanych artykułów. Obszar roboczy VistaCreate do złudzenia przypomina Canvę. Po lewej stronie panelu znajdziesz podstawowe narzędzia do tworzenia treści. Należą do nich m.in.:

 • szablony,
 • animacje,
 • style,
 • zdjęcia,
 • obiekty.

Z pomocą dostępnych szablonów stworzysz wysokiej jakości grafiki uzupełniające napisany wcześniej artykuł. Vista Create oferuje dwa plany cenowe:

 • Starter;
 • Pro – 10$/miesiąc.

Płatna wersja programu umożliwia m.in. usuwanie tła i dostęp do ponad 70 milionów zdjęć, wideo oraz wektorów.

Easil

Easil jest darmowym programem graficznym online wyróżniającym się na tle nawet najpopularniejszej Canvy. Portal cechuje możliwość zaawansowanego projektowania graficznego z wykorzystaniem warstw, elementów i efektów tekstowych. Z pomocą obszernej biblioteki szablonów stworzysz treści dopasowane do aktualnych trendów. Easil dostępny jest w czterech planach cenowych:

 • Free;
 • Plus – 7,50$/miesiąc;
 • Edge – 59$/miesiąc;
 • Enterprise – cena dostosowywana indywidualnie.

Panel narzędzi w Easil umieszczony został po prawej stronie. Dostępne opcje pozwalają na swobodną edycję rozmiaru, warstw, tekstu i umieszczonych elementów.

Vectr

W odróżnieniu od opisanych wcześniej stron Vectr jest darmowym programem do tworzenia tzw. grafiki wektorowej. Ten typ obrazu wyróżnia możliwość dowolnego skalowania i edycji bez straty jakości. Grafika wektorowa jest często wykorzystywana na stronach internetowych ze względu na wysoką jakość takich treści na komputerze stacjonarnym, smartfonie i innych urządzeniach.

Vectr przypadnie do gustu szczególnie osobom mającym wcześniej do czynienia z takimi programami jak Inkscape bądź Adobe Illustrator. W odróżnieniu od wspomnianych aplikacji program wyróżnia przejrzysty interfejs i możliwość współpracy kilku osób nad pojedynczą grafiką wektorową.

Po lewej stronie obszaru roboczego portalu wyświetlane są warstwy utworzonej grafiki. Prawa strona obejmuje narzędzia do edycji poszczególnych krzywych. Vectr pozwala na swobodną edycję takich elementów jak:

 • gradienty,
 • wypełnienia,
 • obrysy,
 • kolor tła,
 • kolor krzywych,
 • cień (wewnętrzny i zewnętrzny).

Vectr wyposażony został w podstawowe narzędzie do tworzenia grafiki wektorowej – pióro. Umożliwia ono rysowanie ścieżek o płynnych krawędziach, posiadających punkty i uchwyty kotwiczenia.

Podsumowanie

 • Darmowe programy graficzne online umożliwiają tworzenie grafik zwiększających atrakcyjność treści pisanych.
 • Canva jest obecnie najpopularniejszym darmowym programem do tworzenia grafiki online.
 • VistaCreate umożliwia tworzenie wysokiej jakości obrazów zapisanych w formacie PNG, GIF bądź JPG.
 • Vectr jest darmowym programem do tworzenia tzw. grafiki wektorowej.
 • Easil umożliwia zaawansowane projektowanie graficzne z wykorzystaniem warstw, elementów i efektów tekstowych.

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 0

Jakub Redo

Student psychologii zdrowia z kilkuletnim doświadczeniem w tworzeniu treści. Dobrze się odnajduje w artykułach blogowych, opisach produktów i tekstach nastawionych pod pozycjonowanie. Każdego zlecenia podejmuje się z chęcią odkrycia czegoś nowego i poszerzenia swoich horyzontów myślowych. Prywatnie miłośnik gotowania i treningu siłowego. Pozostaje stale otwarty na nowe doznania – kulinarne i sportowe! Zapalony czytelnik książek psychologicznych i treści związanych z rozwojem osobistym. W pracy korzysta z narzędzi analitycznych, dzięki czemu każdy tekst doprowadza do perfekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na blogu

22.09.2023 Korekta & Redakcja
21.09.2023 Korekta & Redakcja
20.09.2023 Pozycjonowanie
19.09.2023 Porady & Ciekawostki
18.09.2023 Porady & Ciekawostki
15.09.2023 Copywriting
14.09.2023 Content Marketing
13.09.2023 Korekta & Redakcja
12.09.2023 Korekta & Redakcja

Profesjonalne teksty biznesowe

Darmowa wycena

Zbuduj karierę z Content Writer

Sprawdź oferty pracy

Praktyczny
kurs
copywritingu