Family friendly content – co to znaczy?

Spis Treści:

Z pewnością spotkałeś się z określeniem family friendly content. Czy jednak dobrze rozumiesz, co to jest i jak – a przede wszystkim: po co go tworzyć?

Czym jest content family friendly?

Family friendly to content, którego docelowym odbiorcą jest rodzina z dziećmi.

Powinien być odpowiedni dla każdego członka rodziny. Jest to zatem typ usługi skierowany do przysłowiowego „każdego” – park rozrywki, do którego można zabrać dziadków albo przedstawienie, które zainteresuje starszych i młodszych.

Innym aspektem terminu family friendly jest cenzura. Z oczywistych względów family friendly contentmusi być całkowicie pozbawiony erotyki, brutalnej przemocy, wulgaryzmów i unikać kontrowersyjnych treści.

Zalety contentu family friendly

Dzięki temu, że Twój produkt jest skierowany do szerokiego grona odbiorców, potencjalnie przyciągnie większą liczbę osób.

Co więcej, klienci z założenia będą korzystać z Twojego family friendly contentu rodzinnie, a jak wiadomo klient grupowy generuje większe zyski niż indywidualny. To właśnie z komercyjnych względów wielkie wytwórnie filmowe obniżają kategorie wiekowe swoich kolejnych premier – film, na który wybiorą się całe rodziny, zarobi o wiele więcej niż przeznaczony tylko dla dorosłych. Po prostu więcej osób będzie mogło go zobaczyć – ta sama zależność dotyczy każdej innej usługi.

Content family friendly jest też ważnym narzędziem w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy.

Statystyczna osoba bardziej ceni te marki, które szanują wartości rodzinne. Nawet bezdzietny klient doceni fakt, że wychodzisz naprzeciw różnorodnym potrzebom.

Jak tworzyć dobry family friendly content?

Częstym błędem przy kreowaniu treści i usług family friendly jest uwzględnianie wyłącznie gustów i potrzeb dzieci. Cała sztuka polega natomiast na tym, by dany produkt spodobał się nie tylko dzieciom, ale też ich rodzicom, dziadkom, starszemu rodzeństwu – to w końcu content family friendly, a nie tylko „kids friendly”.

Skuteczną drogą do sukcesu jest zatem celowanie w powszechne gusta i wybieranie bezpiecznych tematów. Musisz pamiętać o prostocie i przystępności – w końcu Twoim targetem są osoby na różnych stopniach rozwoju intelektualnego i fizycznego.

Najlepszym przewodnikiem będą jednak… Twoje własne doświadczenia. W co zawsze chciałeś bawić się z tatą, kiedy byłeś dzieciakiem? Których umiejętności chciałbyś poprzez zabawę nauczyć swojego syna czy córkę? Jaka wspólna aktywność sprawiłaby największą frajdę Twojej rodzinie? Jaki tekst rozśmieszyłby wszystkich na obiedzie u cioci? Bądź przede wszystkim praktyczny.

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5

Katarzyna Kebernik

W 2018 roku ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Teksty to nie tylko jej praca, ale i pasja: wydała do tej pory jedną powieść, opublikowała w różnych miejscach, trochę wierszy i opowiadań, zajmuje się też krytyką filmową. Jej artykuły i recenzje można znaleźć na portalu film.org.pl, w miesięczniku "KINO" oraz w "Pleografie. Kwartalniku Akademii Polskiego Filmu". Laureatka II miejsca w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych (2020), zwyciężczyni konkursu Krytyk Pisze (2020) i finalistka konkursu Połów Poetycki (2016).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Baza Wiedzy

Ostatnio na blogu

07.10.2022 Porady i Ciekawostki
06.10.2022 Porady i Ciekawostki
05.10.2022 Porady i Ciekawostki
04.10.2022 Content Marketing
03.10.2022 Marketing
03.10.2022 Poprawność Tekstów
30.09.2022 Porady i Ciekawostki
29.09.2022 Pozycjonowanie
28.09.2022 Porady i Ciekawostki

Profesjonalne teksty biznesowe

Darmowa wycena

Zbuduj karierę z Content Writer

Sprawdź oferty pracy

Praktyczny
kurs
copywritingu