Jak urządzić stanowisko pracy copywritera w domu?

Spis Treści:

Obostrzenia pandemiczne zmusiły wiele osób do przejścia na tryb pracy zdalnej. Wiele firm funkcjonuje w ten sposób do dzisiaj. Okazało się, że może to być efektywne – zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Dzięki temu home office zyskał na popularności. Jednak chcąc mieć pewność, że realizacja zadań w domu będzie komfortowa i skuteczna, warto zadbać o swoją przestrzeń pracowniczą. Sprawdź, jak urządzić stanowisko pracy copywritera.

Gdzie urządzić stanowisko pracy copywritera?

Najlepiej w osobnym pomieszczeniu. Dzięki temu zyskasz poczucie prywatności i spokój, a do tego będziesz mógł urządzić wnętrze zgodnie z własnymi potrzebami i preferencjami.

Jeżeli masz taką możliwość, wybierz pokój z dostępem do dużych okien, co pozwoli Ci cieszyć się naturalnym, zdrowym dla oczu światłem.

Zastosuj również jasne kolory, które ożywią wnętrze i nie będą Cię przytłaczać nawet podczas wielogodzinnej pracy.

Stanowisko pracy copywritera w sypialni

Niestety, stworzenie stanowiska pracy copywritera w osobnym pomieszczeniu jest dla wielu osób nieosiągalne. Dlatego warto poszukać alternatywy. Możesz np. zaaranżować niewielki gabinet w sypialni. Pomieszczenie to jest na co dzień wykorzystywane przez innych domowników w mniejszym stopniu niż inne, dzięki czemu zyskasz tam spokój.

Pamiętaj jednak o wyraźnym oddzieleniu strefy biurowej od sypialnej, by widok wygodnego łóżka nie wpływał negatywnie na Twoją koncentrację. Aranżując stanowisko pracy copywritera w sypialni, zrezygnuj z ciężkich i pokaźnych mebli gabinetowych – biurko czy fotel powinny stanowić uzupełnienie wnętrza, a nie jego centralny punkt.

Stanowisko pracy copywritera w salonie

Osoby zajmujące się psychologią biznesu oraz pracy byłyby z pewnością przeciwne ustawianiu biurka w sypialni, czyli tam, gdzie człowiek powinien się relaksować. Jeśli nie chcesz, aby miejsce wypoczynku kojarzyło się z pracą, możesz zaaranżować niewielki gabinet w salonie.

Biurko z wygodnym fotelem nie powinno zająć dużo miejsca, a przestrzeń do pracy można łatwo odgrodzić od reszty salonu – np. regałem z książkami postawionym za plecami fotela.

Ergonomia w pracy przed komputerem

Podstawą wygodnego stanowiska pracy copywritera jest zastosowanie się do zasad ergonomii. Tylko dzięki temu będziesz w stanie pracować przez wiele godzin bez uczucia dyskomfortu.

Pamiętaj przede wszystkim o:

  • fotelu wyposażonym w kółka, wygodne siedzisko, duże i regulowane oparcie oraz podłokietniki;
  • biurku posiadającym odpowiednią wysokość oraz możliwie jak największy blat. Powinien on znajdować się na wysokości łokci bądź nieco niższej, aby ręka zgięta w łokciu, oparta o podłokietnik i biurko, tworzyła kąt 90 stopni;
  • klawiaturze leżącej płasko oraz specjalnej podstawce pod nadgarstki, dzięki której utrzymasz swoje dłonie we właściwej pozycji i na optymalnej wysokości. Co istotne, podparcie w podkładkach nie powinno być umieszczone pod samym nadgarstkiem, ale pod dłonią;
  • jasnym monitorze z funkcją regulacji nachylenia (jego górna krawędź powinna znajdować się nieco poniżej linii wzroku, byś mógł swobodnie widzieć środek ekranu);
  • odpowiedniej przestrzeni pod biurkiem, która umożliwi Ci zgięcie nóg (najlepiej pod kątem 90 stopni) oraz postawienie stóp płasko na ziemi. Jeśli nie jest to możliwe, konieczna jest podkładka. Uda nie powinny być uciskane przez blat.

W przypadku korzystania z laptopa najlepiej zastosować podstawkę, która pozwoli na uniesienie ekranu i unikanie nadmiernego pochylania głowy. Nie zapomnij o podłączeniu myszki oraz zewnętrznej klawiatury, które zapewnią Ci większy komfort pracy.

Urządzasz stanowisko pracy w domu? Odpowiedz sobie na kilka pytań!

To oczywiście nie wszystkie aspekty, na które warto zwrócić uwagę, przygotowując stanowisko pracy copywritera. Warto jeszcze odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań, dzięki którym uzyskasz komfort i będziesz mógł realizować swoje zadania z maksymalną wydajnością.

Gdzie postawić biurko?

Najlepiej bokiem lub przodem do okna i tak, aby widzieć drzwi wejściowe. Dzięki temu z jednej strony zadbasz o swoją koncentrację, a z drugiej unikniesz poczucia niepewności (nikt nie lubi, gdy zagląda mu się przez ramię). Zrezygnuj z umieszczenia biurka tyłem do okna (promienie słoneczne skutecznie utrudnią Ci pracę).

Ustawiając biurko przodem do okna, możesz robić sobie krótkie przerwy i patrzeć np. na zielone drzewa za oknem (to bardzo uspokajająca praktyka podczas pracy). Jeśli jednak w pomieszczeniu jest bardzo duże nasłonecznienie, zastanów się nad ustawieniem biurka bokiem lub korzystaj z rolet zacieniających.

Jak znaleźć miejsce dla niezbędnych akcesoriów?

Jeżeli nie dysponujesz dużą przestrzenią, a chcesz mieć dostęp do artykułów piśmienniczych, książek czy innych przydatnych dodatków, zamontuj na ścianie półki. Możesz również wybrać biurko z szufladami albo zaopatrzyć się w pojemniki do przechowywania, dzięki którym odpowiednio uporządkujesz swoje stanowisko pracy.

Pamiętaj – zaaranżuj je w taki sposób, by mieć wszystkie niezbędne akcesoria na wyciągnięcie ręki.

Jakie oświetlenie wybrać?

Przede wszystkim to naturalne. Dostęp do promieni słonecznych zapewni Ci najwyższy komfort pracy za dnia. Po zmroku natomiast najlepiej sprawdzą się regulowane lampki biurkowe wyposażone w żarówki led o jasności 400-500 lumenów. Generowane przez nie światło nie nadwyręży Twoich oczu i będzie doskonale imitowało to naturalne.

Stanowisko pracy copywritera powinno być Twoim azylem, który zapewni Ci spokój, pozwoli skupić się na codziennych obowiązkach i da Ci komfort. Szukaj więc inspiracji, eksperymentuj i pamiętaj o tym, by stawiać na wysokiej klasy fotele czy krzesła. Szukanie oszczędności w tym wypadku zdecydowanie nie jest wskazane.

Co z dekoracjami?

Nie zapominaj o nich! Zdjęcia z bliskimi osobami pozwolą Ci spersonalizować przestrzeń, zawieszona na ścianie tablica z kalendarzem, ulubionymi grafikami czy hasłami motywacyjnymi pomoże Ci pracować efektywniej, a rośliny rozładują stres i dadzą odpocząć Twoim oczom.

Podsumowanie

  • Zorganizuj stanowisko pracy copywritera w osobnym pokoju, a jeżeli nie jest to możliwe, wybierz spokojne i rzadziej wykorzystywane pomieszczenie.
  • Zadbaj o ergonomię pracy, wybierając odpowiednie biurko, fotel i sprzęt, co pozwoli Ci zyskać maksymalny komfort.
  • Ustaw biurko tak, aby promienie słoneczne nie utrudniały Ci pracy i by fotel nie był zwrócony tyłem do drzwi.
  • W przypadku niewielkiej przestrzeni zamontuj na ścianach półki, które umożliwią przechowywanie niezbędnych akcesoriów.
  • Postaw na naturalne oświetlenie i nie zapominaj o dekoracjach, które pozwolą Ci stworzyć wygodną oraz spersonalizowaną przestrzeń do pracy.

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5

Maciej Wiśniewski

Swoje pierwsze copywriterskie kroki stawiał jeszcze w czasach, kiedy od Google popularniejsza była w naszym kraju wyszukiwarka na Onecie. Obecnie nie potrafi przetrwać tygodnia urlopu bez dostępu do klawiatury i dokumentu tekstowego w Wordzie. Z pisania uczynił swój sposób na życie, a zdobytym doświadczeniem i lekkim piórem wspiera właścicieli firm na ich drodze do sukcesu. Maniak mocnej kawy, terminowości, dobrej organizacji pracy i pozytywnych relacji z klientem. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, gier i mopsów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na blogu

20.02.2024 Marketing
19.02.2024 Pozycjonowanie
16.02.2024 Porady & Ciekawostki
15.02.2024 Copywriting
14.02.2024 Korekta & Redakcja
13.02.2024 Porady & Ciekawostki
12.02.2024 Social Media
09.02.2024 Korekta & Redakcja
08.02.2024 Marketing

Profesjonalne teksty biznesowe

Darmowa wycena

Zbuduj karierę z Content Writer

Sprawdź oferty pracy

Praktyczny
kurs
copywritingu