Redagowanie tekstu – praca, która popłaca?

Spis Treści:

Praca w redagowaniu tekstów może wydawać się prosta – w końcu wystarczy nadzorować copywriterów i poprawiać ewentualne błędy. Jednak czy takie przekonanie jest prawdziwe? Jak wygląda redagowanie tekstów, gdzie szukać ofert pracy i ile zarabiają redaktorzy? Tego wszystkiego dowiesz się w poniższym artykule.

Na czym polega praca redagowania tekstów?

Redagowanie jest obszerniejszym określeniem od korekty. Obejmuje nie tylko poprawę treści pod kątem językowym, ale również logicznym i merytorycznym. Polega więc na zwiększeniu ogólnej jakości tekstów.

Obowiązki redaktora obejmują sprawdzenie:

  • unikatowości
  • zgodności z wytycznymi
  • wiarygodności umieszczonych informacji
  • poprawności językowej
  • konsekwencji logicznych
  • struktury wobec zasad SEO

Redagowanie tekstu – praca przez Internet

Obecnie coraz częściej możemy spotkać się ze zdalnym wykonywaniem prac redaktorskich. To wynik niedużych wymagań związanych z realizacją zlecenia – wystarczy komputer oraz dostęp do Internetu. Po otrzymaniu tekstu redaktor może natychmiast rozpocząć jego sprawdzenie. Z tego względu nawiązanie współpracy stało się znacznie łatwiejsze, a biorąc pod uwagę rosnące znaczenie copywritingu oraz e-marketingu, wciąż przybywa zleceniodawców.

Poszukiwanie zdalnych miejsc pracy zależy od preferowanego modelu zatrudnienia:

Praca jako freelancer

Zgodnie ze swoją nazwą freelancerzy wolą niezależność, współpracując z wieloma klientami. Mogą znaleźć zlecenia na portalach ogłoszeniowych, grupach w social media, a także tworząc własną stronę ofertową.

Doświadczeni redaktorzy mogą liczyć na współpracę z agencjami copywriterskimi. Wówczas warto śledzić ogłoszenia rekrutacyjne poszczególnych firm.

Nasza agencja prowadzi obecnie nabór na korektora zdalnego – w razie zainteresowania zapraszamy do przeanalizowania naszej oferty.

Korektor zdalny - praca

Praca na etat

W przypadku chęci stałego zatrudnienia pole wyboru jest mniejsze – należy odwiedzać strony związane typowo z ogłoszeniami o pracę i znaleźć najlepszy wybór dla siebie.

Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że na takich portalach figuruje znacznie mniej ogłoszeń od tych związanych z pojedynczymi zleceniami. Z tego względu zdobycie pracy na pełen etat jest znacznie bardziej trudne i czasochłonne.

Ile zarabia redaktor?

Omawialiśmy już zarobki copywritera i content writera, a także transkrybenta. W tym przypadku temat jest podobny.

Wynagrodzenie redaktora-freelancera zależy przede wszystkim od dostępności zleceń. Jego pracę liczy się zwykle w ilości sprawdzonych arkuszy wydawniczych (40 000 zzs), a za każdy z nich otrzymuje kwotę w wysokości 80-150 złotych netto (w zależności od indywidualnie ustalonych warunków finansowych).

W skali miesiąca redaktor może więc zarobić od 4000 do 7500 złotych netto w przypadku zredagowania dwóch milionów znaków ze spacjami.

Należy zaznaczyć, że z uwagi na różne zlecenia zarobki zmieniają się wraz z każdym miesiącem.

Oferty pracy na pełen etat zawierają szerokie widełki od 2000 do nawet 8000 złotych netto miesięcznie. Wynagrodzenie zależy przede wszystkim od kompetencji, stażu, wielkości firmy, a także indywidualnych uzgodnień finansowych.

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5

Bartosz Ciesielski

Doświadczony copywriter zgłębiający tajniki marketingu oraz pozycjonowania. W swoich artykułach nawiązuje do współczesnych osiągnięć psychologii oraz filozofii języka, tworząc przekrojowe treści. Jako członek zespołu Content Writer dba o rozwiązania technologiczne i organizacyjne, które zwiększają jakość wykonywanej pracy. Prywatnie czyta dużo książek, uczy się nowych języków oraz komponuje utwory na pianinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Baza Wiedzy

Ostatnio na blogu

23.07.2021 E-commerce
23.07.2021 Content Marketing
22.07.2021 E-commerce
21.07.2021 Pozycjonowanie
20.07.2021 Marketing
20.07.2021 Pozycjonowanie
19.07.2021 Copywriting
19.07.2021 Content Marketing

Profesjonalne teksty biznesowe

Zamów treści

Zbuduj karierę z Content Writer

Sprawdź oferty pracy