Opisy produktów od producenta a kwestia SEO

Spis Treści:

Wiele sklepów internetowych, szczególnie działających w ramach drop-shippingu, importuje asortyment od producenta wraz z opisami produktów. Tym sposobem błyskawicznie zapewniają sobie treść na stronie. Pojawia się jednak pytanie, czy taka praktyka jest skuteczna i przyczynia się do zwiększonego pozycjonowania. W tym artykule rzucimy więcej światła na to zagadnienie.

Co wpływa na efekty tekstów SEO?

Aby treści były widoczne w wyszukiwarce, muszą spełnić szereg wymagań jakościowych. Należą do nich m.in:

  • rzetelność informacji;
  • przejrzysta struktura;
  • użycie fraz kluczowych;
  • unikalność.

Każdy z tych czynników musi zostać spełniony, aby odnieść rezultaty w Google. Jak się jednak okazuje, ostatni z nich jest największym problemem w przypadku gotowych opisów od producenta.

Opisy od producentów a pozycjonowanie

Jeśli producent udziela licencji niewyłącznej na korzystanie z jego opisów produktowych, każdy sklep lub hurtownia może je stosować u siebie.

To oznacza, że potencjalnie kilka stron używa dokładnie tych samych treści, co nie spełnia podstawowego warunku SEO – unikalności.

W związku z tym użytkownikowi, który poszukuje produktu w Google, wyświetli się szereg portali (z producentem włącznie), a jakiekolwiek wyróżnienie się na tle konkurencji będzie znacząco utrudnione. Jak na to zaradzić? Stosując indywidualnie napisane opisy produktów!

Unikalne opisy produktów podstawą SEO

Tworzenie opisów od nowa jest trudne i czasochłonne, lecz zwraca się w postaci biznesowych rezultatów. Dzięki nim sklep internetowy nie tylko zacznie się pozycjonować, ale także zwiększy skuteczność oferty oraz profesjonalizm marki.

Jeśli więc istnieje wybór, czy skopiować opisy od producenta, czy napisać je od nowa, zdecydowanie rekomendujemy drugie rozwiązanie.

Choć wymaga to czasu lub pieniędzy, w skutecznym marketingu nie ma dróg na skróty. Solidna, unikalna treść jest podstawą, aby zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym – a tego niestety opisy producenckie nie są w stanie zapewnić.

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5

Bartosz Ciesielski

Doświadczony copywriter zgłębiający tajniki marketingu oraz pozycjonowania. W swoich artykułach nawiązuje do współczesnych osiągnięć psychologii oraz filozofii języka, tworząc przekrojowe treści. Jako członek zespołu Content Writer dba o rozwiązania technologiczne i organizacyjne, które zwiększają jakość wykonywanej pracy. Prywatnie czyta dużo książek, uczy się nowych języków oraz komponuje utwory na pianinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Baza Wiedzy

Ostatnio na blogu

10.09.2021 E-commerce
09.09.2021 Marketing
08.09.2021 Marketing
07.09.2021 Marketing
06.09.2021 Content Marketing
04.09.2021 Marketing
03.09.2021 Content Marketing
02.09.2021 Copywriting

Profesjonalne teksty biznesowe

Zamów treści

Zbuduj karierę z Content Writer

Sprawdź oferty pracy