Content w real time marketingu (RTM) – bądź na czasie!

Spis Treści:

O tym, czy treść skutecznie sprzedaje, decyduje mnóstwo czynników. Efekty są powiązane gęstą nicią zależności, ale w niektórych sytuacjach największe korzyści zapewnia tak prosty parametr jak… czas! W artykule omówimy tworzenie contentu w real time marketingu, dzięki czemu lepiej wykorzystasz przyszłe okazje.

Czym jest real time marketing?

Jest to jeden z tych typów definicji, gdzie sama nazwa wyjaśnia w zasadzie istotę rzeczy.

Real time marketing (RTM) to działania marketingowe skupione wokół bieżących tematów, cieszących się dużą popularnością (zwykle w wąskim oknie czasowym).

Z racji tego, że dany temat jest „na topie”, powiązane z nim treści cechują się większymi zasięgami i aktywnością, co przekłada się na lepsze wyniki marketingowe.

Oczywiście warunkiem jest odpowiednie użycie parametru czasu, a więc wykorzystanie momentu, w którym zagadnienie jest świeże, gorące, ale jeszcze niewypalone przez konkurencję – im temat wrażliwszy na RTM, tym szybciej się „wyczerpuje”. Z tego względu zbyt późna reakcja drastycznie niweluje korzystne efekty, nie wzbudzając już takiego zainteresowania wśród odbiorców.

Content a real time marketing

Mogłoby się wydawać, że w RTM istotny jest czas, a nie treść, ale pamiętaj, że efekty w copywritingu nie są jednoczynnikowe – nawet w takiej sytuacji.

Nudny, szary wpis nie uzyska dobrych wyników niezależnie od timingu. Aby wykorzystać pełny potencjał real time marketingu, content musi być dopięty na ostatni guzik.

Z tego względu zapamiętaj poniższe wskazówki:

  • Graj na emocjach odbiorców – wrażenia nakręcają silne reakcje, a wraz z tym popularność, dlatego topowe tematy są zwykle populistyczne, proste w odbiorze, a grupa czytelników jest niezwykle zróżnicowana i chaotyczna. Wykorzystuj fundamentalne zasady copywritingu B2C, gdyż do niego winien być zbliżony charakter treści.
  • Przyciągnij uwagę wyróżniającym się wstępem – początek wpisu musi wyraźnie odnosić się do tematu wykorzystywanego w RTM. Ślepota banerowa wśród odbiorców postępuje, niemniej satyryczny slogan czy kontrowersyjny nagłówek wciąż skutecznie przyciągają uwagę.
  • Użyj swojej kreatywności – niestety naglące tematy, którymi żyje liczne grono odbiorców, nie nadają się do akademickich dyskursów w celu zdobycia marketingowego zasięgu. Za to nieszablonowe podejście do zagadnienia – jak najbardziej tak!

Podsumowanie:

  • Real time marketing to strategia, o której po prostu trzeba wiedzieć.
  • Mimo iż wiele w niej spontaniczności, warto postawić na działania dające naturalny „bonus” w postaci zwielokrotnionego zasięgu.
  • Wiesz już, jakie są fundamenty atrakcyjnego contentu, pozostaje więc śledzenie trendów i nowinek!

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5

Bartosz Ciesielski

Doświadczony copywriter zgłębiający tajniki marketingu oraz pozycjonowania. W swoich artykułach nawiązuje do współczesnych osiągnięć psychologii oraz filozofii języka, tworząc przekrojowe treści. Jako członek zespołu Content Writer dba o rozwiązania technologiczne i organizacyjne, które zwiększają jakość wykonywanej pracy. Prywatnie czyta dużo książek, uczy się nowych języków oraz komponuje utwory na pianinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Baza Wiedzy

Ostatnio na blogu

18.06.2021 Pozycjonowanie
17.06.2021 Copywriting
17.06.2021 Marketing
16.06.2021 Marketing
15.06.2021 Marketing
14.06.2021 Pozycjonowanie
11.06.2021 Content Marketing
10.06.2021 Marketing

Profesjonalne teksty biznesowe

Otrzymaj wycenę

Zbuduj karierę z Content Writer

Sprawdź oferty pracy